Witamy

Zdecydowaliśmy się w tym roku szkolnym po raz pierwszy wziąć udział w programie  „Oblicza dialogu”. Założenia projektu są nam bliskie. Wiele w ostatnim czasie dowiedzieliśmy się o historii ludzi  i naszego miasta. Znanymi nam informacjami chcemy się podzielić. Ponadto, jak w przysłowiu - w miarę jedzenia apetyt wzrasta  - chcemy pogłębiać naszą wiedzę. Także  koordynatorzy, a bardziej nasi opiekunowie na czas trwania projektu, znani są z podejmowania dodatkowych działań.

W relacjach, sprawozdaniach, pod naszymi opracowaniami będziemy podpisywać się pojedynczo, gdyż kolejno każdy z nas będzie głównym odpowiedzialnym za wykonanie zadania. Nie oznacza to jednak, że pracowała jedna osoba. Wręcz przeciwnie, stanowimy zespół, który będzie starał się pracować zgodnie, wszak budujemy mosty, także na zasadzie współpracy koleżeńskiej.

Papież Franciszek w Brzegach prosił młodych, by uczyli dorosłych życia razem w różnorodności, dialogu i wielokulturowości.

„Miejcie odwagę nauczyć nas, że łatwiej jest budować mosty, niż wznosić mury!  A wszyscy razem prosimy, abyście od nas żądali kroczenia drogami braterstwa.” - mówił.

Niech to wezwanie będzie dla nas drogowskazem….