NASZA SZKOŁA

Libusza to piękna, niewielka miejscowość położona w województwie małopolskim, w powiecie gorlickim. W tak urokliwym zakątku znajduje się nasza szkoła. W skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa oraz nasze ukochane gimnazjum. Panuje  u nas ciepła i rodzinna atmosfera, nikt nie czuje się anonimowy. Wszyscy doskonale się znamy, a nasi nauczyciele swoją pasją i energią nieustannie mobilizują nas do działania.

Nasi uczniowie są laureatami lub finalistami wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Posiadamy certyfikat „Szkoły z klasą”. Ściśle współpracujemy ze środowiskiem lokalnym, współtworzymy imprezy dla mieszkańców m.in. cieszące się niezwykłą popularnością Jasełka Libuskie. Wypracowane zostały także pewne tradycje szkoły, które już na stałe weszły do kalendarza imprez. Należą do nich: Otrzęsiny Klas Pierwszych, Wigilia dla uczniów i pracowników szkoły, Dzień Wiosny oraz Dzień Dziecka.

A co o naszej szkole myślą obecni uczniowie i nauczyciele?

Ula uczennica klasy III mówi: „W zasadzie moja szkoła nie różni się niczym od innych szkół. Nie jest ani największa, ani najładniejsza. Jest zwyczajna, może nawet przeciętna, w niewielkiej miejscowości. A jednak jest w jakiś sposób wyjątkowa. Jest „moja”. 

Uczę się w niej dziewiąty rok i w pewien sposób czuję się z nią związana. Myślę, że to samo czują moi koledzy i koleżanki. Przyzwyczailiśmy się do tego miejsca, stało się ono nam bliskie. Te mury były świadkami naszych wzlotów i upadków, oglądały nasze zwycięstwa i porażki. Na nich wisiały nasze dyplomy, na nich się podpisywaliśmy… Ale nasza szkoła to coś znacznie więcej niż ściany. Budynek jest tylko niewielkim elementem całości, dodatkiem. Tę szkołę tworzą przede wszystkim niepowtarzalni ludzie, którzy w niej pracują i uczą się. Przez to, że Libusza jest tak małą miejscowością, szkoła również nie jest zbyt duża i ma niezwykle przyjazną atmosferę. Nikt tu nie jest anonimowy. Wszyscy się znamy, nie tylko z widzenia. Relacje między uczniami oraz między uczniami i nauczycielami są bliższe, jest w nich więcej zaufania. Poza więziami szkolnymi łączą nas też więzi sąsiedzkie, a nierzadko także rodzinne. Spotykamy się nie tylko oficjalnie w szkole, na lekcjach, ale także na spacerach i w kolejkach w sklepie.