Działamy

  • DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ!

     

    Za nami kolejna edycja projektu "Oblicza Dialogu". Przystąpiliśmy do niej po raz pierwszy, ale już wiemy, że nie ostatni. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu!

    DZIĘKUJEMY!!!

  • ikona10.jpg

    MALUJEMY IKONY

    Po zajęciach teoretycznych, w ktorych uczestniczyliśmy w nowosądeckim muzeum, czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Będzie się działo!

  • biecz1.jpg

    ZDJĘCIA Z WYCIECZKI - GALERIA

    Kilka zdjęć z naszej dwudniowej wycieczki "Szlakiem Architektury Drewnianej" i nie tylko...

  • rynek.jpg

    II DZIEŃ WYCIECZKI - JAK PO SZNURKU!

    Już się pewnie domyśliliście, dlaczego Bieszczady przegrały ze Starym Sączem? To rodzinne miasto pani Agnieszki, wiadome było, że nas tu przywiezie. I wiecie co? Bardzo dobrze! Po pierwsze - poznaliśmy jej siostry, które nas gościły i przenocowały, a po drugie - mieliśmy możliwość zwiedzenia "średniowiecznej perły Beskidów". Ale po kolei.

  • wycieczka1.jpg

    I DZIEŃ WYCIECZKI - SPONTAN ZAPLANOWANY

    Od dłuższego czasu żyliśmy wycieczką. Postanowiliśmy przebyć Szlak Architektury Drewnianej. Początkowo myśleliśmy o Bieszczadach, ale wygrała Małopolska. Ksiądz miał załatwić pogodę, więc sami widzicie...

  • jan3.jpg

    CUDZE CHWALICIE...

    Czy wiecie, że witraże w naszym kościele parafialnym zaprojektował bartanek słynnego Jana Matejki...

  • KOMUNIA.jpg

    WSPIERAMY KOŚCIÓŁ NA WSCHODZIE

    Dzień Pierwszej Komunii Świętej to jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Przyjmujemy do serca Pana Jezusa. Każdy chce przygotować sie do tego wydarzenia jak najlepiej.

  • czerwona_kappliczka.jpg

    PRZYDROŻNE KRZYŻE I KAPLICZKI

    Mała architektura sakralna, czyli przydrożne krzyże i kapliczki, bardzo ubogacają nasz krajobraz, ale także, a może przede wszystkim - naszą duchowość. Szczególnie widać to w maju - miesiącu Matki Bożej.

  • ducha.jpg

    KONKURS PLASTYCZNY

    Biblioteka Publiczna i Towarzystwo Miłośników Ziemi Sokołowskiej od lat organizuje konkurs "Kościoły mojej okolicy". W tej edycji tematyką zmagań artystycznych był kościół pw. Ducha Świętego gdyż w tym roku obchodzimy 120. rocznicę jego poświęcenia.

  • wieczor_prezentacja.jpg

    WIECZÓR POETYCKI

    „Jak żyć?” w wierszu „Rachunek kamieni”: (…) Jak żyć, by przeżyć godnie odrobinę Wrogiego czasu. Jak żyć, by nie złamać Twego imienia – Ja, celnik, który kiedyś Będę Cię błagał o kromkę wieczności Jak o kromkę chleba.

    Cała poezja Romana Brandstaettera jest błaganiem o tę „kromkę wieczności”. Kiedy przegląda się jego dzieła, wyraźnie widać, że przez większość życia zajmował się Panem Bogiem.

  • grupa.jpg

    WARSZTATY RZEŹBIARSKIE

    Upływający czas, codzinne użytkowanie, wojny, pożary... niestety nie omijają najpiękniejszych zabytków sztuki sakralnej, dlatego wymagają one stałej dbałości i troski. Na szczęcie są tacy ludzie jak Pan Grzegorz Szot - artysta i konserwator, którego odwiedzilimy w jego pracowni.

  • tablica.jpg

    ŚLADY KULTURY ŻYDOWSKIEJ W NASZYM MIEŚCIE

    Przed rozpoczeciem II Wojny Światowej w naszym mieście prawie 40% ludności stanowła ludność semicka. Pomimo upływu lat do naszych czasów przetrwali jednak się świadkowie tamtych czasów...

  • kurier.jpg

    JESTEŚMY CELEBRYTAMI!!! PISZĄ O NAS!!!

    W najnowszym "Kurierze Sokołowskim" - lokalnym kwartalniku ukazały się dwa artykuły o naszych działaniach.

  • palma7.jpg

    NASZA PALMA NAJPIĘKNIEJSZA!!!

    Dwa dni ciężkiej pracy (godz. 13 – 22), ponad 200 uwitych kwiatków z bibuły, niesamowity bałagan w pokoju, ogołocone wszystkie okoliczne tuje i bukszpany – ale jaki efekt! Czterometrowa palma ozdobiła nasz kościół w Niedzielę Palmową. Wzbudziła wielki zachwyt wśród parafian, uzyskała wiele polubień na Facebooku, jej zdjęcie było wielokrotnie udostępniane. Brawo my!

  • palma6.jpg

    PRZYGOTOWANIA DO NIEDZIELI PALMOWEJ

    Przygotowania do Niedzieli Palmowej ruszyły pełną parą!

  • wieczor1.jpg

    WIECZÓR UWIELBIENIA

    Tradycją w naszym kościele stają się Wieczory Uwielbienia, organizowane przez ks. Pawła. Za każdym razem przyciągają coraz więcej osób, starszych i młodszych, zarówno z parafii, jak i spoza niej.

  • KONKURS_JAROSLAW.jpg

    WOJEWÓDZKI KONKURS "SACRUM W LITERATURZE I SZTUCE"

    Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu jest organizatorem Wojewodzkiego Konkursu "Sacrum w literaturze i sztuce". Postanowiliśmy w nim wystartować.

  • LYZWY1.jpg

    WYJAZD NA ŁYŻWY

    Ostatni dzień ferii spędziliśmy w Dębicy, na łyżwach!

  • taize1.jpg

    CZUWANIE W DUCHU TAIZE

    "Jeżeli domu Pan nie zbuduje,
    na próżno się trudzą, którzy go wznoszą.
    Jeżeli miasta Pan nie strzeże, 
    daremnie czuwają straże.
    Daremne jest wasze wstawanie przed świtem 
    i przesiadywanie do późna w nocy."
    Psalm 12
  • party.jpg

    O TEMPORA, O MORES! WARSZTATY JĘZYKOWE

    I znowu dostaliśmy zadanie. Nasi opiekunowie postawili sobie chyba za cel nadrzędny odciągnięcie nas od komputera, życia towarzyskiego i innych przyjemności zarezerwowanych dla naszego wieku. Ale wiecie co? Zapowiada się ciekawie!

     Ma być DISCO!!!

  • MUZEUM_DIECEZJALNE.jpg

    MUZEUM DIECEZJALNE KURII RZESZOWSKIEJ

    Historia jest nauczycielką życia. Można jej uczyć się w wielu miejscach, ale jednymi z najważniejszych są placówki muzealne, gromadzące i udostępniające osobom zwiedzającym zabytki przeszłości. Ważnym ich zadaniem jest też troska o zachowanie dziedzictwa materialnego narodu, grupy społecznej, wyznaniowej, narodowej… itp. Duże zasługi w tej dziedzinie mają muzea kościelne, istniejące niemal w każdej diecezji. Zajmują się one przede wszystkim gromadzeniem zabytków sztuki sakralnej. Jedną z najmłodszych tego typu placówek w Polsce jest Muzeum Diecezjalne w Rzeszowie.

  • CZAS_WOLNY.jpg

    SPĘDZAMY WSPÓLNIE CZAS

    Patrzcie, jacy zadowoleni! Znowu jedziemy na pizzę!

  • kolednicy.jpg

    KOLĘDNICY MISYJNI

    W Uroczystaość Objawienia Pańskiego w naszym kościele pojawili się prawdziwi krolowie w asyście aniołów i pasterzy. W tym dniu miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych, którzy pospieszyli z pomocą dla dzieci w Syrii i Libanie. Z wielką przyjemnością i zapałem przyłączyliśmy się do tej akcji!

  • klasztor-ojcow-bernardynow.jpg

    ZWIEDZAMY LEŻAJSK

    Bazylika Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie i klasztor Ojców Bernardynów w Leżajsku są jednymi z najcenniejszych zabytków renesansowej i barokowej architektury kościelnej na Podkarpaciu.

  • kuchnia_przed.jpg

    NASZ PROJEKT "OD KUCHNI"

    Tak wyglądała kuchnia u pani Agnieszki po naszej wizycie. Ale warto było! Naleśniki rewelacyjne! Dobra, posprzątamy!

  • ksiazka.jpg

    ZADANIE DOMOWE

    Dzisiaj nasi opiekunowie przytargali liczącą ponad 600 stron "Encyklopedię dialogu i ekumenizmu", oznajmiając nam jednocześnie (z nieukrywaną radością, wprost proporcjonalną do naszego przerażenia), że mamy ją przeczytać. Księdza się nie boimy, ale z panią Agnieszką lepiej nie zadzierać, więc... A miało być prosto, łatwo i przyjemnie... 

  • ALBERT_1988_color_RGB_300ppi_220x220.jpg

    KWESTA NA CMENTARZU

    Przystępując do projektu "Oblicza dialogu" chcemy uczyć się tolerancji i zrozumienia drugiego człowieka. Dotyczyć to może jego wyznania, poglądów religijnych, społecznych, czy politycznych, ale także sytuacji życiowej, w jakiej się znalazł. Ktoś mógłby powiedzieć, że na własne życzenie...Może i tak, ale nie zawsze. Ale zawsze trzeba pomagać!

  • grupeweuj.jpg

    KRAKÓW I WIELICZKA

    W odrobinę poszerzonym składzie podbijamy dawną stolicę Polski!