Działamy

 

(zgodnie z postanowieniami Regulaminu: § 6, pkt.4)

Tu umieszczamy wszelkie informacje dotyczące wyłącznie tegorocznej tematyki,  związane ze zorganizowanymi przez Państwa działaniami projektowymi, np. organizacją konkursów, wystaw wewnątrzszkolnych,  spotkań np. z przedstawicielami świata sztuki, spotkań np. z przedstawicielami świata nauki a także tworzeniem filmów, prac literackich, projektów multimedialnych, spektakli, pokazów,  materiałów poglądowych, folderów,  albumów, itp.

 

  • baner.png

    Konkurs Liturgiczny

    Poprzez konkurs pragniemy doświadczyć, a więc Chrystusa żyjącego w liturgii, która jest uprzywilejowanym miejscem spotkania z Nim. Chcemy wkroczyć do przygody poznawania Chrystusa i Jego Kościoła, szczególnie poprzez refleksję intelektualną nad tym czym jest  liturgia i co dokonuje się w świętych misteriach, w których uczestniczymy.

    Konkurs jest okazją nie tylko to gromadzenia nowych wiadomości na temat tekstów liturgicznych i towarzyszących im rubryk oraz opracowań teologicznych. Ufamy głęboko, że wszelkie wiadomości zaowocują w przyszłości coraz pełniejszym i bardziej świadomym wykonywaniem gestów, śpiewaniem i słuchaniem tekstów i przeżywaniem najświętszych tajemnic, do czego jako katolicy od zawsze jesteśmy wezwani, a co w sposób szczególny przypomniał Sobór Watykański II.

    Nasi uczniwie Grzegorz Mitan z klasy IV B i Szymin Głowacki z klasy IV E zakwalifikowali się do Diecezjalnego Etapu Konkursu. Życzymy powodzenia podczas konkursu i satysfakcji z posługi lektorskiej na co dzień!

  • 25446382_1882839665091884_5319482128190220421_n.jpg

    Poemat o Stworzeniu Świata i Człowieka

    Za nami trzeci spektakl w ramach Jubileuszu Grupy Teatralnej Zatrzymać Obrotówkę - 10 spektakli na 10-lecie! W ubiegły piątek obejrzeliśmy liryczną opowieść o początku świata "Poemat o Stworzeniu Świata i Człowieka" wg Sary ze specjalną dedykacją dla śp. ks. Andrzeja Szpaka.
    Wystąpiła grupa Zatrzymać Obrotówkę w składzie: Arletta Szewczyk, Kornelia Kuśmider, Marta Riess, Renata Ziobro, Taiga Kuśmider, Jakub Kouba, Kacper Agustynek

  • otk-lodz-opt.jpg.pagespeed.ce.XoDKX0x-NW.jpg

    Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka

    Tegoroczny temat "Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka" zachęcił 40 uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie.

    Na podstawie określonych fragmentów Pisma Świętego i wskazanych lektur interpretowali oni treść chrześcijańskiego orędzia i naukę Kościoła katolickiego. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę będą potrafili odnieść do konkretnych sytuacji życiowych, zaś w poznawanych wzorach osobowych znajdą inspirację dla własnych zachowań.

    Dwójce naszych uczniów: Patrycji Pyrek z klasy III D oraz Arkadiuszowi Świątkowskiemu z klasy I D udało się zakwalifikować do Diecezjalnego Etapu Olimpiady. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Sacrum w Kościele

    Czy pamiętamy, dlaczego kościoły mają być piękne? Czego jest to wyraz i czy warto inwestować w piękno, które obróci się w proch? Świątynia murów w obliczu świątyni z nas samych.

  • 567567576_(1).jpg

    Spotkanie z Emilią Kalarus

    Spotkanie z Emilią Kalarus, aktorka Teatru Słowackiego, absolwentką szkoły muzycznej klasy skrzypiec

  • FB_IMG_1513100208787.jpg

    Spotkanie z Panią reżyser

    Weronika Kuśmider jest studentką Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Wyreżyserowała spektakle St. Nicholas Conora McPhersona (2017) oraz Kołysankę dla Ofelii (2016). Jako asystent reżysera współpracowała z PICT Classic Theatre w Pittsburghu, PA (USA), Teatrem Polskim im. A. Szyfmana w Warszawie i Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni.

  • IMG_20171128_113325[1].jpg

    Sztuka sakralna w Afryce

    "Chrześcijaństwo w Afryce", "Jezus a wierzenia rodzime", oraz sztuka sakralna to główne zagadnienia jakie na podstawie wierzeń ludu Kabye przedstawiła nam świecka misjonarka Pani mgr Beata Obrzud, która przez kilka lat żyła i posługiwała w Togo.

  • 10350147_IMG_20171201_104216.jpg

    Chrześcijanie, Muzułmanie i rodzime religie

    Brat Francois Materne Ayi Ayi- rodowity Afrykańczyk- pomógł nam rozwiać wątpliwości i obalić stereotypy na temat Afryki i ludzi tam mieszkających.

    Chętnie słuchaliśmy o Kamerunie (skąd pochodzi nasz prelegent) znaleźliśmy cechy wspólne m.in. zamiłowanie do piłki nożnej, piwa i muzyki :-)

    Cudowanie było usłyszeć że w KamerunieChrześcijanie, Muzłumanie i ludzie zostający w rodzinych wierzeniach współegzystują bez przeszkód a nawet w przyjaźni.