O nas

Za górami, za lasami, z dala od cywilizacji, wśród dzikich ostępów, na szczycie wzgórza … No, może nie. Bądźmy realistyczni.

Jeśli zabłądzimy na krakowskim Podgórzu prędzej czy później, na pewno znajdziemy się koło klubu sportowego Korona. Jest to dość spory, białawy, stojący koło przystanku budynek, zwykle otoczony tłumem zabieganych ludzi. Ogólnie rzecz biorąc jest to dość ładna okolica. Stare kamieniczki, gromady gołębi, a także szum rozmów i stukot tramwajów sprawiają, że można w pełni poczuć unikalny klimat Krakowa.

A co zapewne interesuje Cię bardziej, drogi podróżniku, od szkoły podstawowej dzieli Cię już tylko kilkaset metrów.

 

Mimo, że sama szkoła jest stosunkowo młoda, lokalizację ma całkiem dobrą. Zajmując budynek mniej więcej w połowie ulicy Celnej, Logos posiada i kawałek parkingu znajdującego się na wewnętrznym podwórku jak i trzy pełne piętra ‘twierdzy’, wypełnione klasami, korytarzami, zawierające kuchnię, szatnię, a także wiele, wiele więcej sal, potrzebnych do szczęścia w stopniu mniejszym i większym. 

Dla tych, korzy się jeszcze nie zorientowali – Logos jest przedłużką, kontynuacją już 10 letniego (mały jubileusz?) przedszkola Podwawelskie Smyki, aktualnie posiadającego dwa oddziały (na ul. Racławickiej i ul.Komandosów) jak i ogromną ilość dobrych słów oraz opinii. Tak samo jak u młodszych dzieci, możliwe jest prowadzenie nauczania włączającego, obejmującego kształcenie specjalne i wspomaganie dzieci niepełnosprawnych.

O, właśnie. Zatrzymajmy się tu na chwilkę. Jednym z największych atutów szkoły jest niezwykłe zainteresowanie uczniem i chęć zaspokojenia wszystkich jego potrzeb.  Ba! Od 1997 roku edukacja uczniów (na poziomie szkoły podstawowej i jak i ponadpodstawowej) wspierana jest w Poradni Logopedyczno- Psychologicznej, a od września ubiegłego roku można cieszyć się też wsparciem gabinetu Integracji Sensorycznej. Logos zapewnia indywidualne podejście do ucznia i pracę według ustalonego, popartego obserwacją i konsultacją z rodzicami indywidualnego planu uczenia się. Każdy uczeń posiada inny potencjał, mocne i słabsze strony, zainteresowania i pasje- każdy z nich pragnie odnieść sukces.

Mimo, że jest to dość trudne do podsumowania, głównym cel wydaje się prosty -  jest to stworzenie szkoły, do której  zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice chodzą z przyjemnością, w której otwarcie rozmawia się o wyzwaniach i problemach, w której wszyscy razem tworzymy jedną szkolną społeczność. Chcemy dać dzieciom możliwość aktywnego tworzenia swojej wiedzy poprzez pobudzanie do działania, rozwijania indywidualnego potencjału intelektualnego, budowania kompetencji społecznych i emocjonalnych. 

 Możesz chodzić na zajęcia dydaktyczne, fakultatywne, możesz uczyć się języków obcych lub uczęszczać na warsztaty poznawcze. Możesz aktywnie spędzać czas (tu warto wspomnieć o łyżwach i rolkach), możesz chodzić na wycieczki, możesz rozwijać swe możliwości.

Możesz wszystko, ale musisz spełnić jeden warunek – dołączyć do szkolnej społeczności.