O nas

  • Etiam quis velit
    Etiam quis velit

 

Mam 15 lat. Pochodzę z Ukrainy. Uczę się w SP nr 158. Lubię grać w koszykówkę i gry komputerowe. Uczęstniczyłem w projekcie "Oblicza dialogu" i myślę że trzeba brać w nim udział iż uczy nas być tolerancyjnymi do innych ludzi i pomaga zrozumieć innych ludzi.

           IB                                       

Wiemy czym jest projekt "Oblicza Dialogu".

Nie raz słyszałyśmy o tym na lekcji religii w szkole.

Jak dowiedziałyśmy się: „chodzi  stworzenie porozumienia na rzecz dialogu miedzyreligijnego i miedzykulturowego.” Wszytsko zaczęło się na Soborze Watykańskim II. Rozwijał to dzieło także św. Jan Paweł II, a obecnie papież Franciszek. Organizatorem projektu jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

                                              ZUZA I AGATA 2gim

 

Witaj, a może zwykłe ,. Jak kto woli, gdyż ja sama nie lubię zasmucać ludzi. Jestem zakochana w światach superbohaterów i staram się czerpać z nich sentencje oraz morały o życiu codziennym. Głównie związane z odwagą w to co i kogo wierzymy, jak również o sprawiedliwości wobec każdego. Dzięki nim, jeszcze bardziej nie boję się przyznać: ,,Jestem chrześcijanką, która ma przyjaciół z najróżniejszych krańców świata.” Wiele jest bowiem osób, które nie szanują ich innej wiary czy wyglądu. Dowiadując się, więc od Katechety o projekcie ,,Oblicza dialogu” zapragnęłam wziąć w nim udział, gdyż jedną z najważniejszych dla nich rzeczy, jest ukazanie ludziom drogi do akceptacji odmienności. A sądzę bowiem, że ona w dzisiejszym świecie jest najważniejsza. Ja wierzę w Boga, który oddał za moje grzechy swego Syna. Uważam, że złą rzeczą byłoby gdybym  jednak chciała na siłę komuś  tę religię narzucić.

                                                Anna 7SP

 

Jestem uczennicą 3 klasy gimnazjum. Miałam przyjemność brać udział w projekcie ,,Oblicza Dialogu ''. Jest to projekt o pokoju i tolerancji. 

W zeszłym tygodniu obejrzeliśmy  film przedstawiający prześladowanie w innych krajach za naszą wiarę. Warto wziąść udział w tym projekcie żeby mieć świadomość tego co dzieje się z chrześcijanami na całym świecie. Film na pewno na długo zapamiętam, zachęcam do wzięcia udziału :)

                                                   Wiktoria

 

Mam na imię Adam i chodzę do 3 klasy gimnazjum. Projekt Oblicza Dialogu polega na WSPÓŁPRACY MIEDZYKULTUROWEJ. Byłem na wyjściu z moim wychowawcą na pokazie i uczestnictwie w tańcach Żydowskich, wcześniej byliśmy na prezentacji o 'prześladowaniu Chrześcijan na świecie'. Dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych lecz tragicznych rzeczy. Praktycznie nie ma kraju gdzie Chrześcijaństwo nie jest wyśmiewane bądź karane co jest absurdem w moim mniemaniu. W tym projekcie chodzi o tolerancję i zrozumienie innych religii, na prowadzenie dialogu z ludźmi o innej wierzę.

                                                        A

 

Mam 16 lat. Chodzę do gimnazjum nr 25 w Krakowie. O projekcie "Oblïcza Dialogu" wiem tyle, że jego celem jest stworzenie porozumienia międzyreligijnego i międzykulturowego. Miałem okazję w nim uczestniczyć. Między innymi byłem na wycieczce klasowej na której uczyliśmy się tańców żydowskich, czyli fragmentu ich kultury. Uważam, że warto uczestniczyć w takich projektach, bo są ciekawe i dzięki nim można bardziej poznać inne kultury.

                                                Dawid

Jestem Kamila, mam 16 lat. Interesuję się podróżami oraz kulturą odległych państw. Wiem co to projekt "Oblicza Dialogu". Jego celem jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego. Ma za zadanie promować działania i postawy otwarte na inne kultury i religie, łamie stereotypy. Osobiście brałam w nim udział będąc na warsztatach z tańców żydowskich, warsztatach o judaizmie w Centrum Jana Pawła II oraz prezentacji w Polach Dialogu o prześladowaniach chrześcijan i innych wyznawców religii. Uważam, że warto wziąć w tym projekcie udział chociażby z czystej ciekawości, aby dowiedzieć jak to wszystko wygląda u innych. Dzięki temu możemy zrozumieć w jaki sposób świętują i oddają cześć wierzący w innych religiach i kulturach świata.

                                       Pozdrawiam

Mam na imię Kaja i jestem uczennicą siódmej klasy. Uwielbiam spacerować i słuchać muzyki. O projekcie "Oblicza dialogu" wiem sporo. Uczy nas on szacunku i akceptacji innych wyznań, ukazuje nam podobieństwa i różnice między nimi. Warto wspólnie z innymi szerzyć ideę dialogu międzyreligijnego. 

K

„Oblicza dialogu” maja na celu pokazać nam że ludzie którzy wierzą w inną religie maja  odmienną kulturę mogą być ludźmi, którzy są wartościowi i mogą nauczyć wielu ciekawych rzeczy. Pozwalają  postrzegać świat z innej perspektywy. Oblicza dialogu uczą jak budować szacunek do innych wiar,  podkreślają wspólne płaszczyzny religijne,  zwracają uwagę na podobieństwa i różnice w religiach.  Zachęcają nas aby szanować inne kultury i wierzenia. Można powiedzieć, żę Patronem całego wydarzenia jest Św. Jan Paweł II. W projekcie nasza szkoła uczestniczy od samego początku tzn.   od 2014 roku. Jego kolejne edycje poruszają wiele istotnych rzeczy.

                                                                                     Autor: Kuba  Kl. 3

Jestem uczennicą klasy 2 gimnazjum, projekt pt. "Oblicza Dialogu" opowiadał o wzajemnym szacunku, rozumieniu drugiej osoby i empatii. Uczył o tolerancji dla innych religii i kultur narodowych.  Wzięłam udział w projekcie i uczestniczyłam w zajęciach odnośnie tego projektu. Zorganizowane były bardzo fajnie, znalazły się tam bardzo fajne prezentacje, opowiadano w sposób ciekawy. Dowiedziałam się wiele ciekawych i nowych rzeczy. Polecam wziąć udział w kolejnej części projektu.

Julia

 

Byłem zaangażowany w projekt. Uważam to za świetny pomysł dla osób, które chcą się czegoś dowiedzieć o innych kulturach. Podczas projektu bardzo miło spędziliśmy czas z rówieśnikami łącząc przyjemne z pożytecznym, ponieważ dowiedzieliśmy się sporo informacji o innych religiach.

                                                Tytus