O nas

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA 
IM. JANA PAWŁA II 
W RAJBROCIE 
32-725 RAJBROT 362

 

strona Szkoły:

http://www.zsrajbrot.

freehost.pl/index.html

 

TEL/FAX 014 685 29 80
e-mail: sp_rajbrot@gazeta.pl

 

           Jesteśmy uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie.
Uczęszczamy do klasy drugiej i trzeciej gimnazjum oraz siódmej szkoły podstawowej. W projekcie uczestniczymy już drugi raz.

        Jesteśmy chętni do poznawania innych kultur i religii, a każde spotkania z wyjątkowymi ludźmi oraz wycieczki sprawiają, że mamy większe pragnienie poznawania świata. Młodzi Rajbrot - tak się nazywamy.  Właśnie, jesteśmy młodzi i jest w nas potrzeba odkrywania różnorodności świata oraz dialogu między kulturami. Uczestniczymy w projekcie "Oblicza dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju.", ponieważ uważamy, że naszym obowiązkiem w XXI wieku jest to, aby zadbać o dobre stosunki i relacje z ludźmi innej kultury, tradycji, czy religii.

         Uczymy się tolerancji i nie patrzenia na ludzi utartymi schematami. Każdy człowiek, naród  jest inny, ale każdemu należy się szacunek.  Naszymi działaniami pokazujemy, że  warto rozmawiać i poznawać się nawzajem.
Poznajemy inne religie, organizujemy różne przedsięwzięcia, aby cała nasza szkoła uczyła się większej tolerancji i szacunku, a  nie tylko my.