Czuwanie w Starym Wiśniczu
20.04.2018 roku wzięliśmy udział w czuwaniu w Starym Wiśniczu. Poprzedzało ono uroczystości odpustowe, które mają się odbyć w tej parafii w sobotę.
Czuwanie rozpoczęło się drogą światła. Po każdej stacji odpalano świecę od paschału. W związku z trwającym tygodniem biblijnym rozważaliśmy wybrane sceny, pochodzące z Pisma Świętego i śpiewaliśmy piękne pieśni religijne przy dźwiękach gitary. Kolejnym punktem czuwania było spotkanie z grupą młodych ludzi skupionych wokół Wolontariatu Misyjnego Salvator. Opowiedzieli nam oni o swojej rówieśniczce Helenie Kmieć, która mając 27 lat zginęła w Cochabamba w Boliwii. Usłyszeliśmy, że o Helence została napisana książka. Nosi ona tytuł: "Helena. Misja możliwa" i jest zbiorem rozmów z bliskimi i przyjaciółmi wolontariuszki misyjnej. Dowiedzieliśmy się, że Helenka była niezwykle otwartą osobą i podchodziła do życia z życzliwością i odwagą. Misja w Boliwii nie była jej pierwszą. Wcześniej był wolontariat na Węgrzech, w Zambii i Rumunii. Mieliśmy także okazję obejrzeć zdjęcia Helenki wraz z krótkim filmikiem, na którym widzieliśmy jak wolontariuszka wraz z koleżanką, dzień przed swoją śmiercią oprowadza po ochronce w Boliwii. Na koniec czuwania wszyscy zgromadziliśmy się na środku kościoła, przeplatając dłonie wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń "Maryjo, Królowo Polski".
Uważamy, że było to niecodzienne wydarzenie, które przede wszystkim pokazało nam, iż młodzi ludzie też mogą pięknie żyć i bezinteresownie pomagać innym.
























