O nas

  • Budynek szkoły
    Budynek szkoły

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Publiczne w Żmudzi

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy przystępujemy do projektu „Oblicza Dialogu Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”. Jesteśmy typowo wiejską placówką oświatową, jedyną na terenie gminy Żmudź. Znajduje się w niej szkoła podstawowa i gimnazjum. Uczęszczają do niej dzieci z pobliskich miejscowości.

W projekcie uczestniczą uczniowie z klasy VI i VII szkoły podstawowej oraz z klasy II gimnazjum. Oprócz działań podejmowanych w ramach projektu realizujemy szereg innych przedsięwzięć o charakterze patriotycznym, religijnym i okolicznościowym. Promujemy swoją działalność w środowisku lokalnym aktywnie uczestnicząc w życiu gminy i powiatu.

Od kilku lat w szkole organizowany jest Euroweek. W związku z tym nawiązane zostały kontakty z wolontariuszami biorącymi udział w tym projekcie. W październiku odbyło się spotkanie z Linusem Onyango Omondi – pokojowym ambasadorem UNESCO w Kenii. Jest on muzykiem, pisarzem i dziennikarzem. Włączył on Gimnazjum i Szkołę Podstawową do swojego projektu „Global Peace Week 2017 w Żmudzi”. Uczniowie we współpracy z nim stworzyli materiał do spotu reklamowego „Tydzień praw człowieka”. Podjęte działania dotyczyły pokoju i tolerancji.

16 października 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Żmudzi uroczyście obchodzili XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Obchody rozpoczęła akademia, w której uczniowie przypomnieli sylwetką Jana Pawła II oraz snuli refleksje o nadziei. Następnie rozstrzygnięto konkursy związane z obchodami tego dnia. Dla klas 1-3 zorganizowano konkurs plastyczny, natomiast dla 4-7 - konkurs literacki.