Korzystamy

 • Ciulim i Czulent

  Pragniemy zaprezentować jedno z ciekawszych miejsc na mapie śląskiego szlaku kulinarnego. Jadąc  z Częstochowy w stronę Kielc przejeżdżamy przez Olsztyn, Janów,  Lelów. Zatrzymajmy się w tej ostatniej z wymienionych miejscowości, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna za przyczyną  pielgrzymek  Żydów pragnących odwiedzić grób cadyka Biedermanna zwanego Lelowerem. 

   

 • Moniuszko

  Trzy najważniejsze rzeczy - jedzenie, miłość i muzyka!

  /Lenny Kravitz/
   


  Rok 2019 ogłoszony został Rokiem Stanisława Moniuszki. 5 maja 2019 – 200 lat temu urodził się Stanisław Moniuszko nazywany ojcem polskiej opery narodowej. My w tym dniu jednak nie o jego operach, ale o pieśniach, których ten kompozytor napisał prawie 300. 

 • Wesele

   „Kucharki wraz z drużbami wnosić poczęły dymiące ogromne donice z jadłem i przyśpiewywały:  Niesiem rosół z ryżem- a w nim kurę z pierzem.”

  /„Chłopi” S. Reymonta/

  27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji wybraliśmy się do częstochowskiego teatru im. A. Mickiewicza. Tym razem uczestniczyliśmy w spektaklu muzycznym, który powstał z miłości do wielkiego dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Lekcja na temat „ Wesela” wystawiona została przez Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem. Widowisko było połączeniem gry aktorskiej z animacją lalek. Całość przeplatana była utworami muzycznymi. 

 • _demo_02.jpg

  Korzystamy

  Przykładowy artykuł/relacja o uczestnictwie warsztatach tematycznych/ wycieczkach itd/itp - w ramach projektu.

  Uprasza się o zamieszczanie fotografii w rozmiarze 1200x800.