Działamy

 • IMG_20191129_155251.jpg

  KIEDYŚ TU MIESZKALI - CZYLI ODKRYWAMY JUDAIZM

       Tak więc zaczynamy! W wigilię Andrzejek rozpoczęliśmy naszą przygodę z projektem. Na warsztat wzięliśmy Judaizm. Ekipa składająca się z Dominiki, Julii i Hani przedstawiała nam i naszym gościom krótką historię Narodu Wybranego, ubogacając ją w kolorowe slajdy.

 • wzdrowymciele_plakat[1].jpg

  ZBIÓRKA ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA SZPITALI MISYJNYCH W AFRYCE

       Październik 2019 r. został ogłoszony przez papieża Franciszka MIESIĄCEM MISYJNYM. Postanowiliśmy odpowiedzieć Ojcu Świętemu na jego prośbę o otoczenie troską placówek misyjnych :) Przez cały miesiąc namawialiśmy uczniów naszej szkoły o podarowanie środków czystości dla szpitali misyjnych w Afryce. W ten sposób wsparliśmy Zakon Werbistów w akcji W ZDROWYM CIELE, która ma na celu zbiórkę środków czystości oraz higieny osobistej dla szpitali prowadzonych przez Werbistów. Zostaliśmy zapewnieni, że wszystko trafi do podopiecznych i pacjentów placówek medycznych prowadzonych przez Zakonników. Wszystkie artykuły zanieśliśmy do parafii aby stamtąd ks. Tomasz zawiózł je do Bytomia. Radość ojców z naszej pomocy była ogromna ale i nam taka pomoc sprawiła niesamowitą satysfakcję. Za rok znowu pomożemy! 

 • religia_prawoslawna-_13.12_(60).jpg

  MAMO, TATO JA CHCĘ IKONĘ! PRAWOSŁAWIE, NASI WSCHODNI BRACIA

       Święta tuż, tuż a my poznajemy nową religię ;)
  Prawosławie to jedna z gałęzi chrześcijaństwa, postanowiliśmy, że  tą religię przygotujemy wszyscy razem. Każdy z ekipy miał zadanie, z którego wywiązał się znakomicie, pomimo zbliżającego się końca semestru. Nawet nasza Pani wspomogła nas, rozumiejąc powagę sytuacji i czasu ;) Merytorycznie przygotować kolejny wykład nie było trudno, odnaleźć odpowiednie ilustracje - wyczyn trudniejszy. Jednak to wszystko nam nie wystarczało. Postanowiliśmy zaprosić do naszej szkoły panią Tatianę, która wraz z rodziną wyemigrowała do Polski z ogarniętych wojną terenów Ukrainy. Zamieszkali w naszym mieście, tutaj pracują i uczą się. Czas ich poznać i zaprzyjaźnić się. A co z tego wyszło? Samo dobro! 

 • 83134979_323161188601620_992180944804773888_n[1].jpg

  NA NAUKĘ NIGDY NIE JEST ZA WCZEŚNIE

       Ferie już za nami, z rozrzewnieniem wspominamy przygody na stokach czy w zaciszu naszego miasta. Czas wziąć się do pracy! W ramach cyklu warsztatów międzypokoleniowych udaliśmy się do najmłodszych, by i z nimi podzielić się naszą wiedzą. 30.01.2020 r. odwiedziliśmy Przedszkole Gminne nr 2 w Kłobucku, a w dniu nastepnym naszych sąsiadów, Przedszkole Gminne nr 1. Tam wraz z nasza Panią przedstawialiśmy jak w różnych kulturach obchodzone są najważniejsze wydarzenia w życiu człowieka, jak choćby narodziny, ślub, w jaki sposób i gdzie ludzie modlą się do Boga i przede wszystkim jak Go nazywają. Opowieści oczywiście uatrakcyjniły barwne slajdy. A żeby naszym małym przyjaciołom wszystko się utrwaliło zrobiliśmy mały konkurs zdobytej wiedzy gdzie nagrodą były lubiane przez wszystkich żelki ;) Na koniec całego wydarzenia, żeby nas dobrze dzieci wspominały, podzieliliśmy się naszymi wypiekami, pysznymi rogalikami i słodkimi babeczkami :)

 • hdimg81694e2b6e6d3c3b9ae10b6ff7e1a8.jpg

  WARANASI, AMARNATH, SABARIMALA - JAK HINDUSI IDĄ NA SWĄ JASNĄ GÓRĘ

     Zaraz po powrocie z ferii ostro wzieliśmy się do pracy. Szczególnie nasze trzy dziewczyny:Emilka, Amelia i Maja. Na "ruszt" wzięliśmy hinduizm. 21.02.2020 roku po raz kolejny zaprosiliśmy naszych rodziców i kolegów. Frekfencja nas zaskoczyła. Przyszli nie tylko rodzice ale i uczniowie z klasy 2 i 5, a także nasi nauczyciele za co serdecznie dziękujemy. A o czym była mowa? Oczywiście zaczęlismy od wprowadzenia czym jest hinduizm, krótka teologia religii i kultury oraz prezentacja multimedialna dla uwierzylenienia naszych słów. 

 • 2020-05-08_(19).png

  PROTESTANTYZM PROTESTUJE? - POZNAJEMY GAŁĄŹ CHRZEŚCIJAŃSTWA

       Choć kwarantanna trwa w najlepsze, a nastroje dalekie są od pozytywnych postanowiliśmy nie porzucać naszych projektowych działań. Nasza Pani powróciła po długiej rekonwalescencji i szybko pobudziła całą grupę do działania. A co się działo? Poczytajcie ;)

 • 2020-05-14_(4).png

  RAMADAM, WIELKI POST - CZY AŻ TAK SIĘ RÓŻNIMY? OBALAMY MITY

       Nasze przedostatnie spotkanie, podczas którego zapoznawaliśmy się z islamem, odbyło się wirtualnie. Oczywiście bardzo tego żałujemy, bo już przyzwyczailiśmy się i co najważniejsze polubiliśmy nasze comiesięczne warsztaty. Nasi bliscy tęsknią za comiesięcznymi ucztami nie tylko dla umysłu ale i dla podniebienia. Cóż bezpieczeństwo przede wszystkim. Tym razem ekipa chłopaków - Kacper, Kuba i Paweł odkrywali przed nami tajniki islamu.

 • POL_Klobuck_COA_(old).svg.png

  CUDZE CHWALICIE, NASZEGO NIE ZNACIE - ZAPRASZAMY DO KŁOBUCKA! SPACER PO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ KŁOBUCKIEJ

       Powoli kończy się nasza projektowa działalność. Wiele się przez ten czas nauczyliśmy, wiele odkryliśmy. Podczas kwarantanny skorzystaliśmy z https://www.szlak.maryjny.pl/ , zwiedzaliśmy południowe sanktuaria Polski i zabijaliśmy nudę. Jednak to nie wszystko. Zainspirowani stroną postanowiliśmy sami spróbować stworzyć coś podobnego. Co prawda była to praca amatorska ale czy Einstein zaczynał od Nobla? Choć nasze miasto jest niewielkie może poszczyć się sanktuarium maryjnym i właśnie je pragniemy zaprezentować. Jesteście ciekawi? Kliknijcie w link: https://www.youtube.com/watch?v=GuwiSBK-h5E