Korzystamy

Wysłuchaliśmy „Rozmowy o dialogu”. Była dla nas inspirująca.

W Dialogu najważniejsze jest, aby słuchać drugiego człowieka i starać się go zrozumieć. Mniejszą wagę ma natomiast to, czy zostanie osiągnięta jedność. Powinniśmy też starać się zrozumieć naszego rozmówcę, wczuć się w jego sytuację, jednym słowem być empatyczni. Jeśli nasz cel nie zostanie osiągnięty, to będziemy bogatsi o inny punkt widzenia i może to pozwoli na osiągniecie porozumienia w późniejszym czasie. Dialog służy naprawieniu relacji, podtrzymywaniu jej lub też tworzeniu od podstaw. Podczas dialogu z drugą osobą możemy dowiedzieć się o jej perspektywie na świat. Przeciwieństwem dialogu jest również milczenie. Bez rozmowy nigdy nie można pójść naprzód.

Wystawa archiwalna w Muzeum Historii Polski

Wystawa pod tytułem „Polacy i Niemcy. Historie dialogu” znajdowała się w Bundestagu w roku 2016. Głównym tematem jest dialog pomiędzy Polakami i Niemcami. Istotną rolę w pojednaniu odegrały kościół i organizacje chrześcijańskie. Wystawa pokazuje trudne relacje między państwami po wybuchu II wojny światowej. Bez wątpienia tym, co tworzy przestrzeń do porozumienia jest dialog.

Wystawa archiwalna w Muzeum Historii Polski

„Jan Paweł II. Źródła" to tytuł wystawy, której celem było upamiętnienie 1050 rocznicy chrztu Polski. Wystawę można było podziwiać od 20 lipca do 15 sierpnia w godzinach 10.00-22.00 . Nie zabrakło też linii czasu, którą zapoczątkowała data 966-chrzest Polski, a zakończyła - Solidarność i Brama Lednicka, która oznaczała trzecie tysiąclecie symbolicznie dokonane przez Jana Pawła II. Materiały, z których stworzono tę ekspozycję pochodziły m.in. ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Biblioteki Narodowej, Archiwum Głównego Akt Dawnych.

 

 

  • _demo_02.jpg

    Korzystamy 1

    Przykładowy artykuł/relacja o uczestnictwie warsztatach tematycznych/ wycieczkach itd/itp - w ramach projektu.

    Uprasza się o zamieszczanie fotografii w rozmiarze 1200x800.