Dział kontakt

Istotnym elementem każdej strony internetowej jest dział pozwalający skontaktować się z prowadzącym oglądany serwis.
W projekcie Oblicza Dialogu - Młody Asyż, wymiana doświadczeń z prowadzenia strony, doświadczeń z kontaktu z odmiennymi kulturami czy w końcu poznanie innych ludzi - jest jednym z oczekiwanych owoców.

Ponieważ wiele portali pobiera upublicznione adresy e-mail, aby później wykorzystywać je do rozsyłania reklam, warto zapisać adres w formie niezgodnej z typowem zapisem e-mail,
np. nazwa [a] domena.
Można dodać również zastrzeżenie, iż adres podany jest wyłacznie na użytek podmiotów biorących udział w projekcie, a właściciel nie zgadza się na dopisywanie go do list mailingowych.

Zalecamy również utworzenie skrzynki e-mail tylko na potrzeby projektu, ewentualne nadużycia zbieraczy adresów do mailingu staną się mniej uciążliwe gdyż - komu trzeba - można mailem przesłać adres skrzynki nieupubliczniony w sieci. Minimalne ilości informacji (bez podawania nr telefonu) pobierają portale pocztowe poczta.tlen.pl i poczta.onet.pl (choć ten ostatni skutecznie spamuje i bez pomocy rozsyłaczy mailingu). Serwis www.poczta.pl oferuje bezpłatne skrzynki pocztowe, które spamuje sporadycznie, jako numer telefonu przy rejestracji należy wpisac 9 cyfr - (weryfikacja sms nie jest wymagana). Przypominamy, iż gdzie tylko to możliwe należy unikać podawania prawdziwych danych osobowych, adresowych i zawodowych. Jakkolwiek brzmiałyby zapewnienia operatora tych danych, INTERNET NIE JEST BEZPIECZNYM DLA NICH MIEJSCEM.

 

 

Chociaż żadna z podanych metod nie zebezpiecza w 100% przed nieuczciwymi dostawcami treści, to jednak daje argument w dyskusji nad legalnością pozyskania naszego adresu. Autor tego wpisu wiele godzin spędził na odśmiecaniu swojej skrzynki, również poprzez rozsyłanie informacji o nielegalnym pozyskaniu adresu do autorów spamu.

Mając nadzieję na wymianę tylko zamówionych i chcianych treści, zachęcam do wzajemnych kontaktów wszystkich uczestników projektu.

 

Dobry przykład zastrzeżenia adresu e-mail.

PaK