Działamy
Alfabet a cyfry
System arabski w Europie rozpromował Fibonacci, który swoją wiedzę zdobywał w środowisku arabskich uczonych podczas swoich podróży po Europie i krajach Wschodu. Był on prostszy od systemu rzymskiego, ponieważ zawiera pozycjonowanie oraz jest układem dziesiątkowym.
CO DAŁA NAM STAROŻYTNA JAPONIA?
Chrześcijaństwo w Japonii ma burzliwą historię. Po przybyciu św. Franciszka Ksawerego w 1549 roku, zyskało początkowyChrześcijaństwo w Japonii ma burzliwą historię. Po przybyciu św. Franciszka Ksawerego w 1549 roku, zyskało początkowy rozkwit, jednak później było prześladowane i zdelegalizowane przez władze. rozkwit, jednak później było prześladowane i zdelegalizowane przez władze.
Cyryl i Metody
Święty Cyryl, właściwie Konstantyn zwany też Filozofem, ur. ok. 827 w Tesalonice, zm. 14 II 869 w Rzymie i Święty Metody, właśc. Michał ur. ok. 815, zm. 6 IV 885 w Welechrad (obecnie na Słowacji)
Epoka Brązu
Epoka brązu (ok. 3400 - ok. 1200/750 r. p.n.e.) to druga z epok prehistorii, następująca po epoce kamienia.
INDIE- KRAJ W KTÓRYM NAJWIĘKSZA WARTOŚCIĄ JEST OSIĄGNIECIE WEWNĘTRZNEJ RÓWNOWAGI
Indie są niezwykle fascynującym krajem, który odznacza się bogatą historią, różnorodnością kulturową i duchową oraz ogromnym potencjałem rozwojowym.
Koraliki Handlowe i Jedwabny Szlak
Jedwabny Szlak to dawna droga handlowa łącząca Chiny z Bliskim Wschodem, Afryką i Europą. Szlak był wykorzystywany od III wieku p.n.e. do XVII wieku n.e..
Religia starożytnego Rzymu
To zbiór wierzeń i rytuałów praktykowanych w starożytnym Rzymie, miały one formę kultu. Religia ta rozprzestrzeniła się, na cały obszar imperium rzymskiego.
Religie Dalekiego Wschodu
Religie Dalekiego Wschodu to zbiór wierzeń i praktyk religijnych charakterystycznych dla kultur Azji Wschodniej.
STAROŻYTNA MEZOPOTAMIA
Mezopotamia to starożytna kraina nad brzegami Tygrysu i Eufratu, na terenie dzisiejszego Iraku i Kuwejtu.
Trasa Herbaty na Jedwabnym Szlaku
Jedwabny szlak - dawna droga handlowa łącząca Chiny z Bliskim Wschodem i Europą. Szlak miał długość ok. 12 tys. km i był wykorzystywany od III wieku p.n.e. do XVII wieku n.e.