O nas

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi przy ul. Wiosennej 1 to placówka z ponad 150-letnią historią. Prowadzi w klasach I – III oddziały sportowe o specjalności gimnastyka sportowa. Wychowanie przez sport realizowane jest w ścisłej współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym "SP7 Łódź", w którym jako trenerzy pracują nauczyciele szkoły.

Szkoła oprócz osiągnięć sportowych od lat słynie z wysokiego poziomu nauczania oraz wysoko ocenianych wyników pracy wychowawczej. Nasi uczniowie startują rokrocznie z sukcesami w prawie 100 konkursach, zawodach, olimpiadach, turniejach.

Mocną stroną szkoły jest jej oferta zajęć pozalekcyjnych, ponad 30 form zajęć i kół skierowanych zarówno do uczniów mających trudności w nauce, jak i dla uczniów uzdolnionych oraz mających różnorodne zainteresowania.

Ciekawostkę w działalności naszej placówki stanowi fakt prowadzenie na terenie szkoły Klubu Obserwatorów Ptaków, który od czternastu lat organizuje Konkurs Wiedzy o Ptakach ,,Hej dzieciaki ! Jakie to ptaki?” skierowany do wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu aglomeracji łódzkiej (ponad 1100 uczestników w 13 edycjach).

Nasza placówka była także organizatorem i uczestnikiem programu "Szkół Patronackich" i "Comenius". Realizuje także projekty: "Szklanka mleka", "Owoce w szkole", "Szkoła na widelscu", "Wyjątkowy uczeń", "Lekkoatletyka dla wszystkich", "Trener Osiedlowy", "Siatkówka w Łodzi", "Mistrzowie Kodowania", "Edukacja przez szachy w szkole".