Działamy, pomagamy....

Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń,

Że może z niej uczynić Betlejem.

Każdy z nas ma na tyle ciepłe serce,

że może przyjąć nowonarodzoną miłość….

Do tego wystarczy tylko wiara i nadzieja

A miłość przyjdzie sama…….

 

Działamy, pomagamy…..

21 grudnia 2017 roku przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu „Aniołek” działającego w SSP w Wielgusie oraz Młody Asyż  odwiedzili oddział pediatryczny w szpitalu w Proszowicach.  Z kolędami i  promiennymi uśmiechami obdarowali dzieci  świątecznymi prezentami, które zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły w ramach  akcji pt. „Pomaluj mój świat”.  Zbierane były   kredki, pisaki, malowanki, książeczki  i zabawki – wszystko po to, aby umilić pobyt małych pacjentów w szpitalu, pomóc w ich rekonwalescencji.

 

POMAGAMY OLIWII UPRAWIAĆ SPORT

Szkolny Klub Wolontariatu „Aniołek” wraz  z Młodym Asyżem w I semestrze roku szkolnego 2017/18  przeprowadził akcję charytatywną na rzecz Fundacji Pomóż i TY.  Na terenie szkoły były rozprowadzane cegiełki, dochód z ich sprzedaży został przekazany na konto fundacji. Udało się zebrać  125,50 zł.

 W tym roku pomagaliśmy Oliwii, która cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową i niedowład kończyn dolnych. Z uwagi na  stan zdrowia fizycznego dziewczynki niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są  sport i taniec, dlatego aktywny sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi jej realizacje tych pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych.

Wierzymy, że w pewnym stopniu przyczyniliśmy się do realizacji marzeń Oliwii – podopiecznej Fundacji Pomóż i TY.