Droga do świętości bł. Karoliny źródłem inspiracji twórczej

Uczennica Karolina Kania, jedna z realizatorek projektu „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”, wzięła udział w 3. edycji konkursu literackiego „Ludzie, miejsca, opowieści...” , zorganizowanej przez  Instytut Humanistyczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Tarnowa i powiatu tarnowskiego.

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Ludzie, miejsca, opowieści – labirynty i ogrody”. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie opowiadania, którego motywami przewodnimi byłyby labirynt lub/ i ogród. Miała to być dla piszących wędrówka po znanych miejscach: miastach, wioskach, okolicach Tarnowa.

Opowieść miała być ujęta w takich sposób, jakby znaleźli się oni w danym miejscu pierwszy raz jako turyści, poznający dane miejsce. Historia mogła być również przedstawiona z punktu wiedzenia mieszkańca, który opowiada przybyszowi o miejscu przez siebie znanym.

W gronie laureatów konkursu znalazła się Karolina Kania uczennica klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum im. bł. Karoliny Kózkówny w Woli Radłowskiej Napisane przez nią opowiadanie pt. „Niewierny Tomasz” zostało uhonorowane wyróżnieniem.

Gimnazjalistka odniosła się w swojej pracy do życia i męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny. Ciekawie zestawiła elementy historii życia błogosławionej z doświadczeniem współczesnej młodzieży.

Komisji konkursowej przewodniczył prof. dr hab. Andrzej Borowski, wykładowca PWSZ w Tarnowie, który uświetnił finał konkursu  interesującym wykładem „Z labiryntu do ogrodu – program wycieczki dla każdego”.

Wręczenie nagród, wyróżnień i pamiątkowych dyplomów odbyło się 27 kwietnia  2017 roku w Budynku Dydaktyczno - Bibliotecznym PWSZ w Tarnowie.