Korzystamy

 • 82459821_211728493185564_7015656373086060544_n.jpg

  DZIEŃ JUDAIZMU

       Chodź ferie trwają w pełni my nie próżnujemy. Połowa z nas wyjechała na zasłużony odpoczynek ale my, w osobch Mai, Hani, Emilki, Kacpra, Pawła i Kuby pozostaliśmy na miejscu i postanowilismy ten czas spożytkować. 17.01.2020 rozpoczeliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - w ramach tego pojechaliśmy do Katowic, na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, aby uczestniczyć w XXIII Dniu Judaizmu w Kościele Katolickim, który odbył się 21.01,2020 r. pod hasłem "Pamietaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować" (Wj 20, 8) Znaczenie Dnia świętego w judaiźmie i chrześcijaństwie". Organizatorzy mile nas zaskoczyli. Podczas zgłoszenia naszego udziału zostalismy poproszeni, aby dać świadectwo naszej "projektowej" działalności :) W tym celu stworzyliśmy prezentację złożoną ze slajdów naszych zdjęć, które uwieczniły nasze międzypokoleniowe warsztaty. Po za tym Paweł i Emilka przekazali zgromadzonym co daje nam projekt, jak wiele wnosi w nasze młode życie. 

 • IMG_20191119_100251[1].jpg

  SPOTKANIE Z PIELGRZYMEM ŚWIATA

       Za oknem trwa piękna polska jesień, a my kombinujemy jak obalić stereotypy. W tym celu udaliśmy się do naszej miejskiej biblioteki na spotkanie z podróżnikiem, panem Robertem Czerniakiem. Toż to pielgrzym z prawdziwego zdarzenia! Objechał prawie całą Amerykę Łacińską, ROWEREM (!), tym samym środkiem lokomocji zwiedził wraz z synem północną, wschodnią i południową granicę Australii. Barwne opowiadania o boliwijskich tubylcach, australijskiej otwartości i nie tylko, zapierały nam dech w piersiach. Wspaniała lekcja jak nie dać się przeciwnościom losu. Świadectwo życia panów Czerniaków pokazało nam, że obtarcia, brak neta to błahostki. Wzajemny szacunek, wsparcie, cierpliwość to rzeczy bez których żadna wyprawa się nie uda, czy to ta turystyczna, czy ta życiowa.

 • 2020-05-15.png

  W DOMU RODZINNYM JANA PAWŁA II

       Miała być wycieczka do Wadowic... Miało być tak pięknie... Niestety wypadek naszej pani
  pokrzyżował nam plany, a nadzieja umarła wraz z pojawieniem się wirusa. Ale co się
  odwlecze, to nie uciecze :) Dlatego pomimo kwarantanny postanowiliśmy odwiedzić
  muzeum św. Jana Pawła II! Co prawda odbyło to się wirtualnie ale co się dowiedzieliśmy i co
  zobaczyliśmy, na pewno zostanie w naszej pamięci. Musimy też przyznać, że ciekawość nasza
  została niezaspokojona, dlatego zaraz po ustąpieniu zagrożenia jedziemy na podbój
  Wadowic i Krakowa!!! Dziękujemy twórcą za możliwość wirtualnego spaceru po domu św.
  Jana Pawła II.

 • 2020-05-13.png

  ISLAM OD KUCHNI CZYLI SPOTKANIE Z PANEM NABILEM

       Pomimo trwającej kwarantanny nie próżnujemy i wciąż jesteśmy spragnieni nowych wrażeń. Nasz kolega Paweł, a dokładnie jego tata poprosił swojego kolegę muzułmanina aby nam trochę poopowiadał o swojej religii i kulturze. Na ten pomysł zareagowaliśmy entuzjastycznie i naszykowaliśmy się na nową porcję wiedzy. Pan Nabil jest Kurdem, urodził się w północnym Iraku, jako młody człowiek przeprowadził się najpierw do Niemieckiej Republiki Demokratycznej alby w latach 80 zamieszkać w Polsce. Obecnie jednak mieszka w Dani i stamtąd z nami się kontaktował. Wspaniale opowiadał o swoim kraju i Koranie. Najbardziej utkwiły nam w pamięci słowa, które powiedział na temat Boga, że jest On jeden, jest dobry i łaskawy dla każdego kto wierzy w Jego słowo, a wszelka krzywda, która jest czyniona drugiemu człowiekowi w imię Boga jest ciężkim grzechem.