Adorowanie Cudownego Krzyża Mogilskiego

         W ramach spotkania, Grupa Apostolska z uczestnikami Projektu Młody Asyż pod opieką Ks. Marka Czerwińskiego wybrała się do Krakowa Mogiły, aby uczestniczyć we Mszy Świętej i adorować cudowny Krzyżu.
Budowę kościoła i klasztoru datuje się na rok 1222. Świątynia została wzniesiona na planie krzyża łacińskiego w stylu romańsko -gotyckim cysterskim. Kościół konsekrowano 05.05.1266 r i poświęcono Matce Bożej Wniebowziętej i św. Wacławowi. Krzyż ma 194 cm wysokości. Wykonany został w 1987 r z drzewa wiązowego. Pokryty jest płótnemi okryty polichromią wykonaną temperą. Legendy związane z krzyżem : W 1302 r. Fabian Grochal, obywatel krakowski poleciwszy się całym zaufaniem Cudownemu Panu Jezusowi w Mogile, po 23 latach odzyskał wzrok. W W podzięce ofiarował srebrną tablice z widniejącymi na niej podobiznami oczu. W 1447 r wybuchł olbrzymi pożar, który to poczynił wielkie straty dla kościoła i klasztoru ale sam wizerunek ukrzyżowanego i krzyż ocalał. Był to namacalny przykład bezsprzeczny dowód na rzeczy niezwykłe. Biskup Krakowski, kardynał Oleśnicki przyjechał i potwierdził to pismem.
         Najznakomitszym pielgrzymem był Ojciec Święty Jan Paweł II. Często Karol Wojtyła odwiedzał prywatnie kaplice Ukrzyżowanego.